Евгения Петерсон, известна повече като Индра Деви, е жена, която е живяла до 103-годишна възраст. Тя е и една от първите жени, които се занимават с йога. Говори на 12 езика и смята, че има три родни страни.
Това са Русия, където е родена, Индия, където се е преродила, и Аржентина, където прекарва последните 17 години от живота си. Умира през 2002 година в Буенос Айрес.
На 93-годишна възраст дава интервю за дълголетието и разказва, че то се дължи най-вече на хранителния и режим
Вегетарианка е, яде по един или два пъти на ден. Сутрин изпива 200 мл. вода с лимон, които приготвя от вечерта. Закусва с часа соево мляко или къфе от зърнени култури, заедно с малко стафиди и бадеми. Хапва и грейпфрут / портокал с бялата ципа.
Пие много вода и зеленчукови сокове, яде пресни плодове. Пие чаша вода преди сън. Когато обядва, яде зеленчукова супа или зелена салата; един сварен или суров зеленчук; порция кафяв ориз; печен небелен картоф с малко растителна мазнина или соев сос. Разнообразява се с домат със сирене, яйце или кисело мляко с мед и покълнала пшеница.
В една от книгите си дава златните принципи на храненето, които са 12 на брой
1. Вода не се пие по време на ядене, 30 минути преди или 2-3 часа след това. Пие се на малки глътки и не голямо количество на един път.
2. Плодовете са по полезни като храна, а не като сок
3. Млякото е храна, а не напитка. Пие се на малки глътки.
4. Тялото се храни не с това, което приемаме, а с това, което може да усвои
5. Храната се избира като дреха, така че да ни приляга добре. Трябва да се експериментира, докато установим най-доброто за нас.
6. Мъртвата храна като консерви, обработен ориз, рафинирана захар и бяло брашно, трябва да се избягва. Бонбоните и всякакви сладкиши, както и оцета, трябва да се ограничават.
7. Хлябът е по-полезен препечен или по-стар. Яжте го, но не приемайте течности с него.
8. Яжте само по една нишестена храна наведнъж. Например, ядете ориз, не го комбинирайте с хляб, картофи или макарони в същото хранене.
9. Водата, в която варите зеленчуци е полезна за пиене или за приготвяне на супа
10. Пържената и мазната храна се усвоява по-бавно. Стомахът напускат първо въглехидратите, после протеините и най-накрая мазнините.
11. Претоплянето на храна, която е мазна, става все по-вредно с всеки път. Същото е като да печеш многократно в една мазнина.
12. Най-важно е отношението към храната. Хранете се бавно, с удоволствие, в приятна обстановка и с приятна компания.