Всеки човек има по някой и друг вреден навик в ежедневието си. Нека разбулим истината около тях, дали са толкова лоши и вредни, колкото говорят всички? За някои неща предполагах, че са така, но за други научих за първи път.
Гризане на нокти – много дразнещ навик. По време на този процес, обаче, бактериите, които попадат под ноктите, попадат след това в тялото. Това от своя страна, не е толкова опасно. Тялото развива имунитет срещу тях, с помощта на левкоцитите. Така че единственият проблем е неравномерният маникюр.
Ежедневното некъпане – много хора казват, че е ужасно, когато не се взима душ ежедневно. Всъщност вземането на душ всеки ден не ни прави услуга. Така то извежда от косата и кожата ни съставки, които са необходими. В резултат на това се появяв сухота, а кожата губи своята защита. Топлата вода и силните препарати убиват добрите бактерии, които поддържат кожата мека и сияйна.
Консумацията на кафе – всъщност има доста статии за здравословните ползи от кафето. Така че нека си припомним още веднъж някои от полезните свойства на тази напитка. Тя е в състояние да ни спаси от дълбока депресия, намалява риска от развитие на заболявания като рак на черния дроб, болестта на Алцхаймер, диабет тип 2, болест на Паркинсон.
Бъркотията у дома – понякога има тенденция да се бъркат две понятия – мърляв и мръсен. Има огромна разлика между тях. Човек може да предизвика в една стая творческа бъркотия, но в същото време тази стая да бъде чиста. Парадокс е, че изследвания са доказали, че неоправеното легло, разсейва невидимите създания, живеещи в него. А бъркотията може да насърчи изобретателността и творческото мислене.
Дъвченето на дъвка – определено не е приятна идея, когато сме сред хора. Въпреки това дъвченето на дъвката нормализира хормоналния баланс и подобрява концентрацията.
Мрънкането/ оплакването от живота има и добра страна. Така човек изхвърля негативните емоции и не ги натрупва вътре в себе си. Желателно е обаче хленченето да не бъде постоянно.