Късметът – съществува ли? Той може би е едно от най-непредсказуемите и капризни неща в света. И докато едни ги навестява често, то други ги заобикаля. Каква е разликата между късметлии и губещи?
Всеки човек се сблъсква с различни житейски ситуации. Отношението към всичко, което се случва, определя колко късмет има човек в живота. И така, какви са навиците, които могат да превърнат човек в губещ?
Песимизъм
Основният навик на всички губещи е да виждат лошото във всичко. Песимизмът причинява повечето от проблемите. Нещастниците просто не позволяват на късмета да се появи в живота им. Това е така, защото те са потиснали естествената си способност да се радват. А там, където няма място за радост, няма и късмет.
Страх
Това е друг лош враг – страхът. Огромен брой ситуации се решават лесно и безопасно, стига страхът и безпокойството да не пречат. В състояние на тревожност се губи адекватно отношение към случващото се.
Самоотхвърляне
Когато човек се отнася с неприязън към себе си, на какъв късмет можете да разчита? Ниското самочувствие се усеща интуитивно от другите. И ако човек се смята за недостоен, тогава по този начин той дава ясно да се разбере на другите, че може да бъде третиран с презрение.
Алчност и завист
Алчността и завистта, желанието да имаш всичко, да живееш по -добре от другите – всичко това води до изкривяване на реалността. По този начин хората се отдалечават от късмета си.
Грубост и раздразнителност
Мнозина вероятно са забелязали, че в състояние на гняв и агресия нещата спират да се получават, всичко се обърква. Като обижда близки и дори непознати, човек на първо място вреди на себе си. Следователно грубостта и раздразнителността са сред ясните признаци на губещите.
Изкореняването на тези навици и приемането на нови добри навици не е лесно. Отнема много време и сериозна работа.
Резултатът си заслужава усилията… Хармонията със себе си и другите е неразделна част от късмета.
Източник: mixnews
Снимка: freepik