В последната година осъзнахме колко много ни е нужен интернет. В ситуация, в която прекарваме много време у дома, липсата му или лошото качество буквално влияят на ежедневието ни. И какво става, ако имаме проблем, обадим се на поддръжката, но от това не следва резултат. На какво сме готови в такъв случай?
Сега ще разберем на какво е бил готов в тази ситуация един 90-годишен дядо
Той се казва Арън Епщайн и е от Северен Холивуд, Калифорния. Той и жена му прекарвали времето у дома, гледайки филми в Интернет. Само, че неговия доставчик AT&T не доставял качествена услуга. Това, което следва, стига до най-големите медии в Щатите, включително Уошингтън пост. Интернетът бил толкова лош, че видеото вървяло на картинки.
Технологично напредналия дядо е клиент на компанията от 1960 година. Той опитва да се свърже с поддръжката, и то многократно. Нищо не излиза от множеството телефонни разговори. Питал кога ще получи полагаща му се бърза скорост, от там просто му повтаряли, че скоро всичко ще се оправи.
Това обаче не се случило. И още повече, компанията постоянно се рекламирала навсякъде с по-високите скоросто на Интернет от конкуренцията. Това го вбесило. Чашата преляла и той решил да плати за две реклами в два броя на вестник Уол Стрийт Джърнал. Първата е в изданието за Ню Йорк, а втората в изданието за Далас, където е централата на AT&T.
Неговата реклама започва с:
„Отворено писмо до господин Джон Станки, главен изпълнителен директор на AT&T““
И продължава с:
„Трябва да сме в крак с настоящите технологии и разчитаме на AT&T да ни достави бърза интернет връзка. Въпреки, че рекламират скорости до 100 MBs, най-бързата скорост, която е налична при нас е само 3 MBs. Защо една водеща телекомуникационна компания ни третира толкова зле?“
Подписва писмото с пълното си име, оставя телефон и имейл за контакт. Много медии започват да разпространяват историята му. Снимки на рекламите започват да се срещат навсякъде в социалните мрежи.
И в крайна сметка, от офиса на директора се свързват с него, и то в същия ден, в който се появява рекламата. След няколко дни е посетен от техници, които да решат проблема. Дори самият Станки му се обажда след това, за да се увери, че всичко е наред и дядото е доволен.