Ютията ви ще стане като нова, ако използвате тези 8 лесни метода
Ако не пазите домакинските си уреди, тогава много скоро те ще започнат да създават проблеми. Колкото по-внимателно боравим с ютията, толкова по-дълго ще работи и ще глади нещата добре. Ако не почистите ютията, тогава много скоро тя ще започне да съсипва дрехите, които гладите. Как да предотвратите това?
- Вода с оцет.
Комбинирайте оцет с вода в равни пропорции, изсипете в резервоара за вода, поставете ютията в изправено положение. Включете я за 10-15 минути, оставете я да пусне пара и почистете. След това пуснете парата насила, докато ръждата изчезне. След това повторете процеса с обикновена вода и избършете устройството.
- Вода с лимонена киселина.
Пакет лимонтозу се разрежда в чаша вода, налива се в резервоара, ютията трябва да бъде включена и да изчака поне 10 минути за нагряване. След като цялата вода се изпари, изсипете чиста и повторете процеса.
- Оцет и сода
Комбинирайте двата компонента в равни части във вода, получава се паста, която се нанася върху повърхността в продължение на няколко минути. След това просто избършете със салфетка. Използвайте памучен тампон, ако е необходимо.
- Сапун за пране
Подходящ за тефлон – просто нанесете, почистете, изплакнете.
- Сол
Сложете сол върху текстилна повърхност, загрейте ютията и изгладете солта.
- Пероксид
Намокрете памучна подложка и изгладете повърхността
- Паста за зъби.
Загрейте ютията, нанесете всяка паста и избършете с кърпа, след това изплакнете.
- Ацетон или средство за отстраняване на лак за нокти
Той перфектно почиства всяко замърсяване – просто го разтрийте добре с памучен тампон, напоен с този продукт.
Чистотата на ютията зависи от това дали съсипвате нещата си или ги гладите качествено. И накрая, малка препоръка, наливайте в резервоара само преварена вода! Водата от чешмата води до такива тъжни последици като ръжда и запушване от варовик. Не прекалявайте с нагряването на ютията, съобразявайте се с препоръките на производителя за всяка дреха.