„Обичам работата си, тя ме поддържа още (…) Никога не съм била от тези, напористите, които непременно да са на първия ред. Просто съм искала да си гледам работата.“
„Номер едно, номер две… Всички са номер едно. Аз не искам да бъда номер едно. Нека съм номер две, десет, няма значение. Нямам нужда от номерация. Аз съм просто Лили Иванова. Всичко, което съм направила, съм го направила сама”
„Заслужила артистка станах преди брака си с Янчо Таков, а народна – след развода си с него.“ — в отговор на обвиненията, че женитбата й със сина на зам.-председателя на Държавния съвет на НРБ е повлияла положително на кариерата ѝ
„Който може, може. Който не – завижда.“
„Няма от какво да се страхувам. Ванга ми е казала, че ще пея, докато съм жива. За ужас на някои хора. Ха-ха-ха.“
„Нямам нужда от евтина реклама. Вестниците се интересуват от мен, а не аз от тях.“
„Простотията и невежеството са неизлечими.“
„Потърсих спонсорство от много богати хора – толкова богати, че ви е бедна фантазията. И знаете ли какво казаха те: „Нямаме интерес към Лили Иванова.“ Ако бях на 18 г. и не можех да пея, сигурно щяха да имат, но аз предпочитам така, отколкото да съм на 18 и да не мога нищо да правя.“ — за спонсорите на концерта си в зала 1 на НДК
„Наградите и статистиките събират прах. Прахът влиза в очите на хората. А музиката не може да събере прах.“
„Чалгата на мен никога не ми е пречила. Имаше едно време, когато беше на мода, днес не бих казала, че е толкова актуална… Тя ще отиде на мястото, откъдето е дошла. В кръчмите. Тя оттам дойде. Но има едно нещо, което ме дразни, което смятам за унизително за българина. Чалга, кючек, всеки може да си пее, каквото си иска. Обаче създай своя песен, българска. Защото като отидеш в Сърбия, не можеш да чуеш българска песен, като отидеш в Турция – няма български песни. А ние, дупедавците…, наведени. Пеем техни песни и не се срамуваме.“
ЛИЛИ ИВАНОВА – българска естрадна певица, родена на 24 април 1939 г. На сцената е от 1961 г. Завоювала си е прозвището „Примата на българската естрада“. Има над 35 издадени дългосвирещи албума. Синглите, излезли в България, са 29. Има издадени малки плочи и албуми в Румъния, Турция, Германия, Испания и други страни. Изключително популярна е в Русия и плочите й се продават добре. Няма точна статистика за броя на продадените копия от албуми. Според едно издание на предаването „Всяка неделя“ от началото на 80-те, само в България техният тираж надхвърля 10 милиона. За продажбите в бившия Съветски съюз и останалите страни Александър Йосифов, директор на „Балкантон“ от 1968 до 1986 г., казва: „Когато станах директор на „Балкантон“, при капацитет 3 милиона и 600 хиляди плочи, големите, тези „черни тави“, както им викат, за Лили Иванова тиражът за Съветския съюз беше над един милион. В България правеше едни тиражи от 250 – 300 хиляди, а за Съветския съюз – под милион не падаше“. Продължава да изнася концерти.
Източник: skif