7. Масло от Риган
Маслото направено от листа на риган съдържа лечебна субстанция, която се нарича карвакрол, която има антибактериални качества.
Проучвания, направени в Университета в Джорджтаун, показват, че маслото от риган може да се бори с инфекциите със същата ефективност, както конвенционалните антибиотици.
Изследванията, също така показват, че маслото от риган унищожава до 96% от пневмококите, 92% от стафилококите, 83% от стрептококите и 78% от ентерококите в тялото.
В момента учените потвърждават, че маслото от риган е ефикасен лек за 25 различни бактерии, включително бактерии, които са развили устойчивост към конвенционалните антибиотижи и бактерии, които причиняват чревни инфекции, инфекции на пикочните пътища, коремен тиф, холера, язви и кожни инфекции.
Силната му антивирусна активност предпазва срещу грип, настинки, морбили и заушка. Намалява възпалението и болката от прободни рани и животински ухапвания, неутрализира отровата от ухапвания на пчели, паяци и отровни змии.
8. Екстракт от маслинови листа
Тази чудна субстанция се произвежда при преработката на маслиновите листа и се нарича олеуропеин. Този екстракт от маслинови листа е известен с анти-микробните си качества, които предпазват маслиновите дървета от патогени.
Учените много пъти са тествали анитимикробните качества на олеуропеина, и научните проучвания върху ефективността му са публикувани в редица медицински журнали.
Този екстракт освобождава от вредните ефекти на свободните радикали, и е от голяма полза за науката, тъй като свободните радикали се смятат за основна причина за преждевременното състаряване и множество заболявания.
Листата на маслиновите дървета са мощен антиоксидант. Препоръчва се да имате винаги екстракт от маслинови листа у дома.
9. Астрагал
Астрагалът (Astragalus membranaceus) е растение, което произхожда от Китай и е малко познато по света.
В Азия, хората използват астрагала повече от 2000 години за укрепване на имунната система и предотвратяване на грип и настинки. Тази билка действа стимулирайки произвеждането на интерферон, който развива възможностите на тялото за борба с инфекциите. Астрагалът има антибактериален и антивъзпалителен ефект, съдържа антиоксиданти, укрепва имунната система, намалява артериалното налягане и предотвратява диабет.
10. Зелен чай
Епигалокатехин галат (EGCG) е една от активните съставки на зеления чай. Проучванията показват, че е силно ефективен срещу определени вътрешни бактерии. Също така е известен с невероятните си способности за разграждане на мастните клетки в организма. Чудесен естествен антибиотик, който просто трябва да бъде част от ежедневната ви диета.
11. Мед от манука
Ако подредите естествените антибиотици по вкус, медът от манука, определено ще е най-вкусен и най-ефективен. Поручванията показват, че медът като цяло има антибактериални качества, но медът от манука е особено силен, благодарение на естествената си съставка, наречена метилглиоксал. Тя оказва влияние на широк спектър от бактерии включително и на такива, които са устойчиви на антибиотици.
Външното прилагане убива голямо количество патогенни бактерии, включително Страфилококус ауреус.
Медът от манука може да се прилага орално за третиране на различни видове бактериални инфекции и подсилване на имунната система.
12. Градински чай
Преди да се открият синтетичните антибиотици, салвията е била един от най-ценните естествени антибиотици. Лечебните й свойства са добре познати още от античността и средновековието. Градинският чай се е използвал за удължаване на живота. Съдържа етерични масла, танини, желязо, калций и витамин А. Мощен антисептик е и предотвратява развитието на бактерии, вируси и гъбички.
Източник: jenskisvqt